obsługa
informatyczna
firm

Outsourcing

Stała opieka informatyczna

Umowa stałej opieki serwisowej infrastruktury informatycznej

W praktyce oznacza to przekazanie prowadzenia działu informatycznego firmie zewnętrznej i należy do najefektywniejszych strategii zarządzania przedsiębiorstwem. Utrzymanie własnego działu IT jest bardzo kosztowne i często nie gwarantuje odpowiedniego poziomu świadczonych usług.

Outsourcing IT pozwala na szybszą modernizację i optymalizację procesów biznesowych. Dzięki czemu organizacja może zrezygnować z drugorzędnych zadań i skupić się na tym, co robi najlepiej, czyli na swoich kluczowych kierunkach.

Firma PROFITOLOGY wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, bazując na kilkunastoletnim doświadczeniu oraz przy współpracy z lokalnymi podwykonawcami stworzyła ofertę „Umowy stałej opieki informatycznej” dla firm i instytucji zainteresowanych zleceniem zarządzania i opieki nad systemami i sprzętem IT w ich firmie.

Na wszelkie usługi wystawiamy Fakturę VAT, a więc koszt umowy serwisowej jest odliczany od kosztów działalności i nie pociąga za sobą wszystkich konsekwencji zatrudnienia pracownika i w efekcie jest znacznie tańszy.

Każda umowa jest negocjowana indywidualnie – w zależności od ilości posiadanego sprzętu, oprogramowania, częstotliwości wizyt oraz lokalizacji firmy.

Gwarantujemy najwyższa jakość oraz bezpieczeństwo poprzez podpisane dobrowolnego pisemnego oświadczenia o zachowaniu poufności informacji niejawnych.

Dodatkowo

zajmujemy się też innymi elementami z dziedziny informatyki:

Systemy backupu / kopii zapasowej

„Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili”

O wykonywaniu regularnych kopii zapasowych wiedzą wszyscy. Nawet jeśli ktoś jeszcze nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, to zauważy taką konieczność po pierwszej awarii dysku twardego, uszkodzeniu systemu czy przypadkowym usunięciu ważnego pliku.

Nasza firma posiada w swojej ofercie wszelkie niezbędne urządzenia tj. serwery, dyski sieciowe NAS, a także oprogramowanie pozwalające na szybki odzysk utraconych danych.

Przy współpracy z takimi firmami jak QNAP czy Synology jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom kompleksowy system wykonywania kopii zapasowych wraz z pełnym odtworzeniem danych, nawet na zupełnie innym parametrowo urządzeniu, dzięki czemu nasi klienci mogą być spokojni o swoje dane korzystając z naszego rozwiązania.

Modernizacja i rozbudowa sieci LAN / WiFi

Instalacje sieci LAN i WiFi często wymagają przeprojektowania oraz modernizacji z uwagi na dynamicznie zmieniające się metody transmisji coraz większej ilości danych.

Posiadamy w swojej ofercie usługę modernizacji, budowy sieci LAN / WiFi oraz sprzedaż najnowocześniejszych urządzeń sieciowych (tj. switche, routery, patchpanele, access pointy, szafy rack oraz wiele innych) spełniających określone standardy w celu utrzymania infrastruktury w jak najlepszej kondycji, tak aby przepływ danych odbywał się bezproblemowo i z adekwatną szybkością.

Serwis komputerowy

Sprawnie działający serwis komputerowy to podstawa działania każdej liczącej się firmy informatycznej.

Dzięki własnym zasobom oraz rozbudowanej ofercie serwisowej przy współpracy z najlepszymi podwykonawcami nasza firma oferuje swoim klientom profesjonalne naprawy komputerów i urządzeń peryferyjnych takie jak:

 • naprawy i reinstalacje oprogramowania
 • konserwacje i przeglądy techniczne sprzętu IT
 • konfiguracje urządzeń sieciowych
 • instalacje oprogramowania do obsługi firmy
 • naprawy oraz diagnostyki wadliwych komponentów
 • profesjonalne naprawy laptopów (od diagnostyki uszkodzenia do kompleksowej naprawy uszkodzonych elementów tj. płyty główne, matryce oraz pozostałe podzespoły)
 • odzyskiwanie utraconych danych z dysków twardych i nośników pamięci.

Oprogramowanie dla firm i instytucji

W swojej ofercie posiadamy bogatą gamę oprogramowania przeznaczonego dla firm i instytucji.

Istotną rolę w tej kategorii odbywają następujące oferowane przez nas rozwiązania dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz spółek:

 • oprogramowanie sprzedażowe
 • oprogramowanie księgowe
 • oprogramowanie kadrowo-płacowe
 • systemy rozliczenia czasu pracy
 • systemy do zarządzania infrastrukturą IT
 • oprogramowanie do tworzenia zaawansowanych kopii zapasowych w tym całych systemów operacyjnych
 • oprogramowanie do obsługi działów produkcji wraz z submodułami

Jesteśmy partnerem firmy INSERT S.A. U nas możesz kupować programy i e-abonamenty.

     

Sprzęt komputerowy (serwery, komputery, laptopy, drukarki)

Sprzęt komputerowy – jego sprzedaż i naprawa to gałąź biznesu od której zaczynaliśmy swoją przygodę z informatyką wiele lat temu.

Aktualnie posiadamy w swojej ofercie serwery, komputery, laptopy oraz urządzenia peryferyjne renomowanych producentów, którzy swoją jakością i wsparciem przekonują do sprzedaży ich produktów i zachęcania naszych klientów do zainwestowania swoich funduszy w dany towar.

Oferowane produkty zawsze są najwyższej jakości, niekoniecznie najtańsze – dla nas liczy się w pełni zadowolony klient, a tylko odpowiednia jakość może to zapewnić i dzięki temu zaowocować długoterminową współpracą.

Sprzęt poleasingowy

Aktywnie zajmujemy się sprzedażą sprzętu po leasingowego, który obecnie stał się bardzo popularny ze względu na rozsądną cenę i świetna jakość. Dodatkowo starannie wybierany zaspokoi potrzeby naszych klientów oraz nasze wymagania jakościowe, każdy sprzęt jest przez nas testowany oraz udzielamy gwarancji i pełnego wsparcia po gwarancyjnego.

 

Materiały eksploatacyjne do drukarek

Materiały eksploatacyjne to dziedzina z którą każdy z nas ma do czynienia praktycznie codziennie – drukując!

Jeśli chodzi o wydruki powszechnie wiadomo, że najważniejsza jest najwyższa jakość oraz jak najlepsza cena.

Aby sprostać temu wyzwaniu oferujemy najwyższej jakości tonery i bębny do drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych renomowanych producentów oraz najwyższej klasy zamienniki w odpowiednio niskiej cenie.